5 způsobů jak zajistit aby Vaše děti byly správně hydratované

Bře 24, 2022 | Rehydratace

Děti, jak víme, neustále hledají pravidelné zdroje zábavy, aby se udrželi stimulované. No a díky tomuto dětskému faktoru s potřebou neustálé změny a nějaké akce, může být představa každodenního pití vody trochu nudná. Vždyť víme, že i někteří dospělí nemají stále rádi chuť vody!

Je však důležité, abychom i přes dětské protesty, když jim nabídneme sklenici vody, mysleli na jejich hydrataci. Tím spíše, že začínající jaro, a především následné léto je hlavním vysílacím časem dehydratace. Máme pro vás 5 oblíbených hydratačních triků pro děti.

1. Jděte jim příkladem

Ne nadarmo se říká, že děti jsou jak houby, které nasávají a učí se nápodobou, a to především od svých nejbližších. Většina dětí nakonec ráda pije vodu, pokud si ji zvyknou pít již od útlého věku. Pokud vás děti tedy vidí, jak máte u sebe stále sklenici vody a žádné sladké nápoje, s velkou pravděpodobností se to též stane jejich normou. Nebojte se, pokud jste jedním z dospělých, které jsme zmínili na začátku, tento další tip je také pro vás.

2. Ať to skvěle chutná

Chápeme to. Pitná voda se může zdát poněkud nudná, protože je z velké části bez chuti. Jaký je tedy nejlepší způsob, jak tuto překážku překonat? Správně, dodejte jí chuť! Kombinování vody s různým ovocem a bobulemi může nejen oživit šálek vody vašeho děťátka, ale také jim může poskytnout jakousi nezávislost ohledně jejich drinku, a to jak víme malé děti opravdu ocení. Nejlepší na tom je, že každý den může mít jejich voda zcela novou chuť.

3. Udělejte z toho zábavu

Pokud jsme se v době, kdy jsme byli rodiči, něco naučili, pak je to to, že děti milují dvě věci: hry a odměny. Pokud se tedy často potýkáte s boji o zajištění denního příjmu vody pro vašeho prcka, změňte svůj přístup. Udělejte z toho soutěž. Zkuste je namotivovat, jestli dokážou překonat, kolik vypijete za den vy, nebo jestli vždy zvládnou upít do určitého bodu ve svém šálku. S největší pravděpodobností rádi nějakou výzvu přijmou.

Toto může být opět činnost, do které se může zapojit celá rodina. Pokud všichni dosáhnou svých „vodních“ cílů, odměnou může být věnování se nějaké společné zábavné činnosti.

4. Investujte do hravého nápojového nádobí

Dříve jsme se zmínili, že děti mají rádi určitou nezávislost v rámci pití, ale vlastně v rámci všeho, kde jim necháme nějaký prostor. Proto můžete svým dětičkám pořídit jejich osobní kelímky či skleničky, které budou jen jejich a dobře si je poznají. Vyberte jejich osobní nádobí společně, budou pak více nakloněni se o svůj osobní pohár starat a nadále pít své nápoje.

5. Poslední záchrana

Pokud jste provedli všechny výše uvedené kroky a stále shledáváte pití pitné vody za boj, máte v rukávu ještě poslední eso! Můžete sáhnout po hypotonickém nápoji nebo využít rehydratační nápoj, kterých je na trhu dostatek. Vzhledem k tomu, že děti (i dospělí) ztrácejí vodu a elektrolyty díky každodennímu pocení a akčnímu životu, může se nějaký ten rehydratační nápoj hodit.